Ön Söz

   

         1996 yılında Ağrı Eğitim Fakültesi'nden mezun oldum. Daha mezun olduğum o günlerde; "Arkadaşlarımla , dostlarımla daha da önemlisi kardeşlerimle ileride görüşebilecek miyim?" sorusu aklıma takılmıştı. Çünkü ; dostlukların kolay kurulmadığının ve bir dost kaybedecek kadar zengin olmadığımın bilincindeydim..

         Geriye doğru şöyle bir dönüp baktığımda ; aradan 10 koca yılın nasıl su gibi akıp geçtiğini ve soruma hala cevap bulamadığımı gördüm. Onca yılın sonunda ulaşabildiğim arkadaşlarımın sayısı iki elin parmaklarını geçmiyordu. O yıllarda şimdi ki gibi; cep telefonları da yoktu ki arkadaşlarımızı sim karta kaydedelim de kaybolmasınlar.

           Günümüzde internet denilen alemin genişlemesiyle ; bir insanın yarınını paylaşabileceği, geçmişinden de dostları olmalı düşüncesinden hareketle, bir tek benim arkadaşlarıma ulaşmamın doğru olmayacağı kanısına vardım.Ve Ağrı Eğitim Fakültesi mezunlarını birbirleriyle buluşturmanın daha anlamlı olacağını düşündüm.

 

    
   
             Yılların hasretine nasıl bir vuslat köprüsü kurabilirim sorusuyla çıktığım bu yolda , böyle bir köprünün günümüze dek olmadığını fark ettim. Ve yılların vefasızlığıyla yok olup giden  dostlukları , hafızalarımızın derinliklerindeki anıları gün yüzüne hep birlikte çıkaracağımız , hayatı hep birlikte yaşayacağımız , acımızı -sevincimizi paylaşacağımız ve birlikte nice anılar biriktireceğimiz ; aynı havayı teneffüs etmiş , aynı ortamı paylaşmış , aynı teknede yoğrulmuş dostlarımızı bir araya getirecek vuslat köprüsünü oluşturmak amacıyla elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım.

            Bu düşünce ve duygularımla oluşturduğum sitemizi ; SİZLERİNDE KATKILARIYLA amacına ulaştırmayı düşünüyorum. Ağrı Eğitim'deki yıllarımıza ait özel ve güzel olan her şeyi paylaşabileceğimiz , biz bize birlikte nice dostlar ve anılar biriktirebileceğimiz sitemiz hakkında okulumuz mezunlarına bilgi verirseniz sitemiz amacına ulaşmış olacaktır..

             Sitemizde ; okulumuzdan mezun olan arkadaşlarımız hakkında bilgiler, resimleri ve iletişim adresleri  yer alacaktır.

             Siz de ; arkadaşlarınızla , dostlarınızla haberleşmek, görüşmek istiyorsanız; istenen bilgileri kaydetmeniz yeterli olacaktır.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              14 Şubat 2006        

                                                                                                                                                                                                             

 
 

AĞRI EĞİTİM MEZUNU ARKADAŞLARIMA
SAYGI VE SEVGİLERİMLE

       Yılmaz GÖKTEKE